Witamy w Instytucie Energetyki

Instytut Energetyki - Instytut Badawczy (IEn) jest jednym z największych w Polsce i jednocześnie w Europie Środkowej instytutów prowadzących badania w zakresie technologii energetycznych. Instytut jest nowoczesnym centrum badawczo-rozwojowym podległym Ministerstwu Energii.

Działalność Instytutu obejmuje szeroki obszar badań energetycznych: od prac eksperckich na potrzeby sektora elektroenergetycznego, po najbardziej zaawansowane badania naukowe przyszłościowych technologii generacji energii, takich jak ogniwa paliwowe, czyste technologie węglowe i odnawialne źródła energii. Atutem Instytutu jest doświadczona kadra naukowa i inżynieryjno-techniczna oraz nowoczesna, często unikalna baza laboratoryjna.

Zespoły naukowe Instytutu aktywnie uczestniczą w realizacji międzynarodowych projektów badawczych Programów Ramowych, Programu Funduszu Badawczego Węgla i Stali i innych programów Unii Europejskiej. Instytut Energetyki realizuje też szereg projektów o zasięgu krajowym finansowanych przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Narodowe Centrum Badań i Rozwoju oraz prace wdrożeniowe dla przemysłu.

Instytut oferuje współpracę w tworzeniu i realizacji nowych projektów w kierunku rozwoju technologii energetycznych, a także wysokiej jakości ekspertyzy, badania i analizy techniczne na potrzeby sektora energetycznego.

Instytut Energetyki jest członkiem Komitetu Wykonawczego European Energy Research Alliance EERA.

Newsletter

Aktualności

Archiwum aktualności

Spotkanie General Assembly projektu VULKANO

2018 / 07 / 16

W dniach 4-5 lipca 2018 odbyło się trzecie spotkanie General Assembly partnerów projektu VULKANO. W siedzibie Instytutu Energetyki na Siekierkach ponad 30 uczestników spotkania przedstawiało zarówno rezultaty dotychczasowych działań, jak i plany na kolejne miesiące trwania projektu. Dzięki skutecznej pracy w grupach roboczych udało sie ustalić konstruktywny plan działań, który przyczyni się do osiagnięcia wyznaczonych celów.

Więcej

XIII Ogólnopolska Konferencja Naukowo-Techniczna „Progress in Applied Electrical Engineering PAEE-13”

2018 / 07 / 13

W dniach 17-22 czerwca 2018 r. odbyła się w Kościelisku k/Zakopanego XIII Ogólnopolska Konferencja Naukowo-Techniczna „Progress in Applied Electrical Engineering PAEE-13”. Uczestniczący w konferencji mgr inż. Maciej Owsiński (EWP) był współautorem referatu dotyczącego warunków granicznych rozkładu pola elektrycznego w kablach SN, a dr inż. Jacek Karczewski (OTC Łódź) wygłosił referat na temat testowania układów sterowania turbin za pomocą metod symulacyjnych.

Więcej