Jesteś tutaj: Instytut Energetyki / Struktura / Oddziały / OC - Oddział Ceramiki CEREL w Boguchwale

OC - Oddział Ceramiki CEREL w Boguchwale

Oddział Ceramiki CEREL jest jednym z pięciu pozawarszawskich oddziałów Instytutu Energetyki mieszczącym się w Boguchwale koło Rzeszowa. CEREL prowadzi prace badawczo-rozwojowe w zakresie ceramiki technicznej oraz zajmuje się wytwarzaniem unikalnych wyrobów z tworzyw ceramicznych na potrzeby przemysłu energetycznego, motoryzacyjnego, metalurgicznego, chemicznego, lotniczego, drzewnego i wielu innych. Specjalnością Oddziału są precyzyjnie obrabiane elementy maszyn i urządzeń wytwarzane z ceramiki korundowej i cyrkonowej.

W ostatnim okresie CEREL prowadzi zaawansowane prace badawcze w zakresie technologii stałotlenkowych ogniw paliwowych (SOFC) i membran tlenowych. Zespół CEREL pracuje między innymi nad zastosowaniami materiałów perowskitowych  do wytwarzania membran tlenowych metodą ink-jet printing.

Zespół badawczy CEREL jest jednym z zespołów Instytutu Energetyki uczestniczących w realizacji projektu 7. Programu Ramowego SENERES.

Oddział CEREL tworzą dwa zakłady:

  • Zakład Inżynierii Ceramicznej w skład, którego wchodzi Laboratorium Badań Surowców i Tworzyw Ceramicznych oraz Laboratorium Materiałowe Ogniw Paliwowych,
  • Zakład Prototypów wraz z Warsztatem Mechanicznym oraz Pracownią Technologiczno-Konstrukcyjną.

Dyrektorem Oddziału Ceramiki CEREL jest dr inż. Marek Grabowy.

Dane kontaktowe:

Instytut Energetyki - Instytut Badawczy
Oddział Ceramiki CEREL

36-040 Boguchwała
ul. Techniczna 1
tel. +48 17 87 11 700
fax. +48 17 87 11 277

Więcej informacji na stronie internetowej Oddziału http://www.cerel.eu/