Witamy w Instytucie Energetyki

Instytut Energetyki - Instytut Badawczy (IEn) jest jednym z największych w Polsce i jednocześnie w Europie Środkowej instytutów prowadzących badania w zakresie technologii energetycznych. Instytut jest nowoczesnym centrum badawczo-rozwojowym podległym Ministerstwu Gospodarki.

Działalność Instytutu obejmuje szeroki obszar badań energetycznych: od prac eksperckich na potrzeby sektora elektroenergetycznego, po najbardziej zaawansowane badania naukowe przyszłościowych technologii generacji energii, takich jak ogniwa paliwowe, czyste technologie węglowe i odnawialne źródła energii. Atutem Instytutu jest doświadczona kadra naukowa i inżynieryjno-techniczna oraz nowoczesna, często unikalna baza laboratoryjna.

Zespoły naukowe Instytutu aktywnie uczestniczą w realizacji międzynarodowych projektów badawczych Programów Ramowych, Programu Funduszu Badawczego Węgla i Stali i innych programów Unii Europejskiej. Instytut Energetyki realizuje też szereg projektów o zasięgu krajowym finansowanych przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Narodowe Centrum Badań i Rozwoju oraz prace wdrożeniowe dla przemysłu.

Instytut oferuje współpracę w tworzeniu i realizacji nowych projektów w kierunku rozwoju technologii energetycznych, a także wysokiej jakości ekspertyzy, badania i analizy techniczne na potrzeby sektora energetycznego.

Instytut Energetyki jest członkiem Komitetu Wykonawczego European Energy Research Alliance EERA.

Newsletter

Aktualności

Archiwum aktualności

Posiedzenie Rady Naukowej IEn

2014 / 12 / 17

Dnia 16 grudnia 2014 odbyło się ostatnie w roku 2014 posiedzenie Rady Naukowej IEn. Rada dokonała wyboru nowego sekretarza Rady – został nim mgr inż. Marek Rusiniak, kierownik MBM. Rada zaakceptowała przedstawiony przez prof. Jacka Wańkowicza, dyrektora IEn, plan rzeczowo-finansowy Instytutu na rok 2015.

Więcej

Konferencja SET Plan 2014 w Rzymie

2014 / 12 / 16

W dniach 10-11 grudnia 2014 w Rzymie odbyła się konferencja SET-Plan 2014 poświęcona realizacji europejskiego planu rozwoju technologii energetycznych. Konferencja odbyła się w ramach włoskiej prezydencji UE. W wydarzeniu wzięła udział delegacja Instytutu Energetyki z prof. Jackiem Wańkowiczem, dyrektorem IEn.

Więcej

Posiedzenie Komitetu Wykonawczego European Energy Research Alliance EERA

2014 / 12 / 16

Dnia 9 grudnia 2014 w siedzibie ENEA w Rzymie miało miejsce posiedzenie Komitetu Wykonawczego European Energy Research Alliance EERA. Ze strony Instytutu Energetyki w posiedzeniu wzięli udział prof. Jacek Wańkowicz, dyrektor IEn, członek Komitetu Wykonawczego i dr Andrzej Sławiński, przedstawiciel IEn do Komitetu Wykonawczego.

Więcej